nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Szczawnica

odległość od willi: 1km

Szczawnica to malownicza miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Sądeckim, w południowej Polsce. Otoczona górami i lasami, stanowi doskonałe miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Warto tu odwiedzić uzdrowisko, gdzie można skorzystać z licznych zabiegów związanych z leczeniem chorób układu krążenia i oddechowego. Szczawnica słynie również z wyjątkowo smacznych wód mineralnych, które można degustować w lokalnych pijalniach.

sacre-bleu-L1Vyugn2jos-unsplash

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Wodospad Siklawica

odległość od willi: 12 km

Wodospad Siklawica to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienińskiego Parku Narodowego, położona około 2 km od miejscowości Jaworki. Wodospad ma wysokość 18 metrów i jest położony na rzece Siklawica, która w swoim biegu tworzy malownicze kaskady i bystrza. Okolica wodospadu to miejsce, gdzie rosną rzadkie gatunki roślin, a w okresie wiosennym i jesienią można spotkać tu wiele gatunków ptaków migrujących. Wodospad Siklawica to idealne miejsce dla miłośników przyrody i krajobrazów, którzy chcą zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Pieninach.

greg-trowman-pjCnBOy86us-unsplash

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Pieniński Park Narodowy

odległość od willi: 10 km

Pieniński Park Narodowy to malowniczy obszar chroniony położony na granicy Polski i Słowacji, zajmujący obszar 23,46 km². Park słynie z przepięknych przełomów Dunajca i Grajcarka, które oferują spektakularne widoki na wapienne skały, klify i skalne turnie. W parku znajduje się także wiele szlaków turystycznych, w tym popularny szlak Pienińskiego Przełomu, który prowadzi między innymi przez słynne Trzy Korony. Pieniński Park Narodowy to idealne miejsce dla miłośników przyrody, krajobrazów oraz aktywnego wypoczynku na łonie natury.

kuba-regulski-WD7-gxQ9VII-unsplash

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Spływ dunajcem

odległość od willi: 1km

Spływ Dunajcem uważany jest nie tylko za jedną z największych atrakcji regionu, ale również za jeden z najpiękniejszych przełomów na naszym kontynencie. Dowodem na to może być ogromne zainteresowanie jakim niezmiennie cieszy się spływ – corocznie korzysta z niego nawet kilkaset tysięcy turystów z Polski i z zagranicy. Spływ na starodawnych tratwach jest unikalną rozrywką, która pozwala obcować z zapierającymi dech w piersiach widokami, a opowieści flisaków nadają tej atrakcji wyjątkowego charakteru.

warstwa-17-kopia

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Niedzica

odległość od willi: 17 km

Nidzica to urokliwe miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Warto odwiedzić tu średniowieczny zamek krzyżacki zbudowany w XV wieku oraz Muzeum Ziemi Nidzickiej, gdzie można poznać historię miasta i okolic. Inną atrakcją Nidzicy jest spacer po urokliwych uliczkach starego miasta, z charakterystyczną architekturą i ciekawymi zabytkami. W okolicy miasta znajduje się również wiele szlaków turystycznych, idealnych dla miłośników wędrówek pieszych i rowerowych, a także jeziora, na których można uprawiać sporty wodne.

wlodzimierz-jaworski-eiPLbXkU4FY-unsplash

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Wąwóz Homole

odległość od willi: 20 km

Wąwóz Homole to jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Niskim, położone w południowo-wschodniej Polsce. Charakteryzuje się malowniczymi krajobrazami, skalnymi ścianami i pięknymi wodospadami. Jest to idealne miejsce dla miłośników turystyki pieszej, ponieważ znajduje się tam wiele szlaków, które prowadzą przez ten wspaniały krajobraz. W czasie wędrówki po Wąwozie Homole można podziwiać piękne panoramy górskie, a także odwiedzić największy w Polsce system jaskiń krasowych.

piotr-musiol--omezbm9cQ4-unsplash

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Czorsztyn

odległość od willi: 15 km

Czorsztyn to malownicza miejscowość turystyczna położona w południowej Polsce, nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Znana jest przede wszystkim ze swojego zamku, który wznosi się na wzgórzu, dominującym nad okolicą. Warte zobaczenia są także zabytkowe kościoły, kapliczki i drewniane chałupy z okolicznych wsi. Czorsztyn to doskonałe miejsce dla miłośników wodnych atrakcji, można tu uprawiać sporty wodne, wypożyczyć łódź czy spróbować swoich sił w wędkarstwie. Poza tym, w okolicy miasta znajdują się malownicze szlaki turystyczne, prowadzące przez Beskid Sądecki i Pieniny.

kamil-molendys-hhUgRWeQs5c-unsplash

nazwa Atrakcji/dzielnicy/miasta

Trzy Korony

odległość od willi: 10 km

Trzy Korony to najwyższy szczyt Pienin Zachodnich, położony w południowej Polsce, nad malowniczą doliną Dunajca. Znany jest przede wszystkim z pięknych panoram górskich, które można podziwiać z jego szczytu. Warto tu również odwiedzić rezerwat przyrody Pieniński Park Narodowy, gdzie można spotkać liczne gatunki zwierząt i roślin endemicznych dla tego obszaru. Na szczyt Trzech Koron prowadzi wiele szlaków turystycznych, co czyni go popularnym celem wycieczek pieszych i rowerowych.

kamil-molendys-iEs1YcPuW4M-unsplash